74. rocznica powstania w getcie warszawskim

Program obchodów

• 13.00 złożenie kwiatów przy płycie pamiątkowej – plac Bohaterów Getta Warszawskiego
  • 13.45 program artystyczny w wykonaniu studentów Judaistyki – Synagoga pod Białym Bocianem
  • 14.30 spotkanie z Andrzejem Soleckim, którego rodzice zostali odznaczeni medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – Synagoga pod Białym Bocianem
  • 14.45 Fundacja Bente Kahan zaprasza na poczęstunek i otwarcie wystawy: Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice – Synagoga pod Białym Bocianem, II ptr.
  • 17.30 wykład Magdy Wójcik (doktorantki Hochschule für Jüdische Studien w Heidelbergu) o Idzie Kamińskiej i pokaz filmu Sklep przy głównej ulicy – piwnica Mleczarni (ul. Włodkowica 5)

Uczniowie z trzech wrocławskich szkół żydowskich upamiętnią powstanie w getcie warszawskim biorąc udział w akcji Żonkile zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.