19.03.2018

Nowe stypendia dla wrocławskich judaistów!

Fot. Jerzy Katarzyński, UWr

Dobra wiadomość! Pozyskaliśmy nowe stypendia ufundowane przez 3 duże polskie podmioty gospodarcze:

• KGHM Polska Miedź SA ufundował trzy stypendia dla najlepszych studentów wrocławskiej judaistyki poziomu licencjackiego, magisterskiego i doktorskiego. Dodatkowo, dzięki grantowi KGHM tworzymy stypendium podoktorskie w ramach Katedry Judaistyki UWr.
  • BGK Bank Gospodarstwa Krajowego i Fundacja BGK ufundowały trzy stypendia dla Katedry Judaistyki, w tym stypendium dla wizytującego profesora oraz stypendium na semestralny wyjazd do Izraela.
  • PKO Bank Polski ufundował dwa stypendia dla Katedry Judaistyki, m.in finansujące cykliczne konferencje naukowe oraz udział studentów wrocławskiej judaistyki w zagranicznych kursach języków hebrajskiego i jidysz.

Więcej informacji wkrótce.