10.06.2018

Promocja książki Włodzimierza Hermana "O nienawiści i prześladowaniu Żydów. Monodramy"

Zapraszamy na promocję książki Włodzimierza Hermana pt. O nienawiści i prześladowaniu Żydów. Monodramy.

19 VI 2018 godz. 20.00
Katedra Judaistyki im. Tadeusza Taubego
ul. św. Jadwigi 3/4 (Aula I p.)
Prowadzi prof. Janusz Degler.

Fragmenty książki czytają Autor i Edward Lubaszenko.

Włodzimierz Herman – reżyser teatralny, kierownik artystyczny Studenckiego Teatru Kalambur we Wrocławiu (1962-1968), od 1970 r. na emigracji w Danii, gdzie wyreżyserował wiele sztuk polskich autorów. Autor książek: Filozof na scenie, czyli moja przygoda teatralna z Kierkegaardem. Wrocławska nostalgia (2015), Mój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje (2017).

Janusz Degler – historyk teatru i literatury, edytor Dzieł zebranych S.I. Witkiewicza, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, filii we Wrocławiu.

Forma książki balansuje na pograniczu fikcji, literatury, faktów, publicystyki, teatru, estrady i kabaretu. Na podstawie znanych i mniej znanych dokumentów oraz wydarzeń historycznych udowadnia autor książki absurdalność zarzutów, oskarżeń, przesądów, argumentów i pseudo-argumentów, które tworzą arsenał ukrytych i jawnych antysemitów, doprowadzając te argumenty i przesądy do absurdu.