3.10.2019

Współpraca międzynarodowa dzięki dwóm grantom

Katedra Judaistyki im. Tadeusza Taubego z ogromną przyjemnością informuje, że otrzymała dwa granty od Rothschild Foundation Hanadiv Europe. Pierwszy z grantów przez kolejne trzy lata będzie wspierał organizowane wraz z Muzeum Polin judaistyczne seminarium doktorskie gromadzące młodych naukowców z różnych dziedzin i instytucji akademickich z całej Polski. Drugi grant finansuje stworzenie cyfrowej dostępnej online bazy prenumeratorów książek hebrajskich zebranych na listach abonenckich (Prenumeranten) książek wydanych w latach 1700–1950. Projekt będzie realizowany we współpracy z rabinem Elli Fischerem (Uniwersytet w Hajfie) i Moshe Schorrem (Technion w Hajfie) oraz z prof. Moshe Lavee (Uniwersytet w Hajfie), odpowiedzialnym za ekosystem E-lijah Lab i Digital Humanities, w których koncepcja ta ma swoją podstawę.

Cieszymy się z możliwości współpracy z naszymi wybitnymi kolegami w kraju i zagranicą dzięki hojnemu finansowaniu naszego sponsora.