O studiach

Co możesz zrobić w ciągu 1905 godzin? Rozegrać 1270 meczów piłki nożnej, obejrzeć  3810 odcinków serialu, przebiec jakieś 630 maratonów… Możesz też poznać zapisywane osobliwym alfabetem języki, przebyć drogę od starożytnych pustyni Bliskiego Wschodu do współczesnego Izraela oraz zostać znawcą literatury żydowskiej (albo przynajmniej spróbować ustalić jej definicję).

Co?

Czy wiesz, że według tradycji żydowskiej Bóg stworzył świat po hebrajsku i że również w tym języku rozmawiali Adam i Ewa w raju? Na wrocławskiej judaistyce oferujemy Ci naukę nie tylko jednego z najstarszych języków znanych ludzkości, lecz także języka jidysz, którym mówili Żydzi mieszkający na terenie Polski (i też szeroko poza nią). Oprócz tego na naszych studiach zdobędziesz wiedzę o kulturze, historii oraz literaturze Żydów, judaizmie, filozofii i mistyce żydowskiej, muzyce, filmie i teatrze oraz o wielu innych rzeczach.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla ludzi z pasją!

Judaistykę możesz wybrać jako główny kierunek studiów, ale też jako drugi. Przyjazny plan zajęć oraz elastyczna, otwarta kadra pomoże Ci pogodzić studiowanie judaistyki z innymi zajęciami na uniwersytecie czy z pracą.

Dlaczego my?

Nasi wykładowcy są specjalistami w swoich dziedzinach, uczą z pasją, nie boją się trudnych pytań i cieszą się z dyskusji. Katedra Judaistyki współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-dydaktycznymi w kraju i zagranicą, a dzięki naszym kontaktom korzystasz także Ty. Oferujemy naszym studentom semestralne zagraniczne wyjazdy na atrakcyjne uczelnie w ramach programu Erasmus Plus, a także ciekawe praktyki zawodowe. Działające przy judaistyce Studenckie Koło Naukowe „Sznirele Perele” pozwoli Ci na dalsze rozwijanie zainteresowań i na udział w wielu krajowych i międzynarodowych projektach.

Wybór ścieżki

W trakcie studiów student wybiera jedną z dwóch ścieżek: ogólnojudaistyczną lub edukatorską. Więcej informacji o ścieżkach oraz o zasadach ich wyboru znajdziesz tu Ścieżki.

Co dalej?

Zastanawiasz się, co będziesz mógł robić po judaistyce? Oferujemy kontynuację nauki na studiach magisterskich: O studiach magisterskich

Nasi absolwenci pracują w instytucjach kulturalnych, organizacjach pozarządowych, szkołach, placówkach dyplomatycznych, a nawet w policji. Zresztą niech sami opowiedzą Ci swoje historie!

Jeśli w ciągu najbliższych trzech lat masz wolne 1905 godzin i chcesz je dobrze wykorzystać –zapraszamy na studia judaistyczne we Wrocławiu!