O studiach

Skończyłeś studia licencjackie i zastanawiasz się, co dalej? Interesujesz się kulturą żydowską? Chciałbyś kontynuować naukę hebrajskiego? Chcesz lepiej rozumieć współczesny wielokulturowy świat? A może studiowałeś już u nas na poziomie licencjackim, ale potem życie rzuciło się daleko od Wrocławia? Teraz możesz podjąć u nas JUDAISTYCZNE STUDIA MAGISTERSKIE W FORMULE HYBRYDOWEJ bez konieczności zamieszkania we Wrocławiu.

Hybrydowa formuła?

Nasze studia łączą wygodę i zalety nauki zdalnej z tym, co daje studentom możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i kolegami. Część programu realizowana jest zdalnie w godzinach popołudniowych (cotygodniowe, regularne spotkania). W każdym semestrze zaplanowaliśmy jednak 4-6 intensywnych zjazdów piątkowych, żeby móc zrealizować te wartości życia akademickiego, które wypływają z bezpośrednich spotkań indywidualnych i grupowych.

Dlaczego my?

Nasi wykładowcy są specjalistami w swoich dziedzinach, uczą z pasją, nie boją się trudnych pytań, zachęcają do samodzielnego myślenia i dyskusji. Katedra Judaistyki współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-dydaktycznymi w kraju i zagranicą, a dzięki naszym kontaktom korzystasz i Ty. Oferujemy naszym studentom semestralne lub roczne wyjazdy na zagraniczne uczelnie w ramach programu Erasmus Plus i innych programów wymiany. Już na studiach będziesz mógł włączyć się w realizację ciekawych projektów społeczno-kulturalnych lub naukowych.

Co?

Na wrocławskiej judaistyce magisterskiej możesz kontynuować naukę hebrajskiego, możesz też pogłębić znajomość jidysz lub nauczyć się tego języka od podstaw. Jesteśmy ponadto jedyną uczelnią w Polsce i w naszej części Europy, która oferuje możliwość nauki ladino. Oprócz edukacji językowej na naszych studiach zdobędziesz wiedzę o światowych diasporach żydowskich, współczesnej kulturze Izraela, stosunkach polsko-żydowskich, humanistyce cyfrowej oraz zastosowaniu nowych technologii w humanistyce. W ramach wykładów monograficznych posłuchasz wybitnych specjalistów mówiących o wybranych aspektach historii, kultur i języków żydowskich, np. o kobietach w kulturze żydowskiej, współczesnych badaniach biograficznych czy kinie izraelskim. Poznasz też tajniki przekładu oraz metodologie naukowe przydatne w badaniach judaistycznych. Nieocenionym atutem naszych studiów jest kameralność i indywidualne podejście do studentów, a od drugiego semestru indywidualna opieka nad magistrantami.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla ludzi z pasją! Absolwentów nie tylko judaistycznych lub hebraistycznych studiów licencjackich, ale również absolwentów innych kierunków znających język hebrajski na poziomie B1 oraz angielski na poziomie B2.

Judaistykę możesz wybrać jako główny kierunek studiów, ale też jako drugi. Hybrydowa formuła oraz elastyczna, otwarta kadra pomoże Ci pogodzić studiowanie judaistyki z innymi zajęciami na uniwersytecie czy z pracą.

Co dalej?

Zastanawiasz się, co będziesz mógł robić po judaistyce? Nasi absolwenci pracują w instytucjach kulturalnych, organizacjach pozarządowych, szkołach, placówkach dyplomatycznych, korporacjach a nawet w policji.

Zresztą niech sami opowiedzą Ci swoje historie!

Zapraszamy! Judaistyka magisterska we Wrocławiu czeka właśnie na Ciebie!

Fotografia w nagłówku: Joanna Lisek