O studiach

Skończyłeś studia licencjackie i zastanawiasz się, co dalej? Interesujesz się kulturą żydowską? Chciałbyś kontynuować naukę hebrajskiego oraz jidysz? Chcesz w pełni zrozumieć współczesny wielokulturowy świat? Nie mogłeś lepiej trafić! Dołącz do nas!

Dlaczego my?

Nasi wykładowcy są specjalistami w swoich dziedzinach, uczą z pasją, nie boją się trudnych pytań i cieszą się z dyskusji. Katedra Judaistyki współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-dydaktycznymi w kraju i zagranicą, a dzięki naszym kontaktom korzystasz i Ty. Oferujemy naszym studentom semestralne zagraniczne wyjazdy na atrakcyjne uczelnie w ramach programu Erasmus Plus. Działające przy judaistyce Studenckie Koło Naukowe „Sznirele Perele” umożliwi Ci dalsze rozwijanie zainteresowań i udział w wielu krajowych i międzynarodowych projektach.

Co?

Gdy powiedziało się alef, warto powiedzieć bet. Jeśli alef, bet i nie tylko znasz już od dawna, nieobce są Ci niuanse literatury żydowskiej, a z historii Żydów mógłbyś układać pytania do teleturniejów, wiesz dobrze, że czas na kolejny krok! Na wrocławskiej judaistyce magisterskiej stwarzamy okazję do kontynuowania nauki nie tylko języka hebrajskiego oraz jidysz, lecz także proponujemy naukę ladino. Poza tym na naszych studiach zdobędziesz wiedzę między innymi o światowych diasporach żydowskich, współczesnej kulturze Izraela i stosunkach polsko-żydowskich. Poznasz tajniki przekładu oraz metodologie naukowe przydatne w badaniach judaistycznych.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla ludzi z pasją! Absolwentów nie tylko judaistycznych studiów licencjackich znających język hebrajski na poziomie B1 oraz angielski na poziomie B2.

Judaistykę możesz wybrać jako główny kierunek studiów, ale też jako drugi. Przyjazny plan zajęć oraz elastyczna, otwarta kadra pomoże Ci pogodzić studiowanie judaistyki z innymi zajęciami na uniwersytecie czy z pracą.

Co dalej?

Zastanawiasz się, co będziesz mógł robić po judaistyce? Nasi absolwenci pracują w instytucjach kulturalnych, organizacjach pozarządowych, szkołach, placówkach dyplomatycznych, a nawet w policji. Zresztą niech sami opowiedzą Ci swoje historie!

Zapraszamy! Judaistyka magisterska we Wrocławiu czeka właśnie na Ciebie!

Fotografia w nagłówku: Joanna Lisek