Uwaga Judaistyka I stopnia: znajomość języka obcego

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego informuje, że studenci I stopnia studiów stacjonarnych Judaistyki są zobowiązani wykazać się znajomością języka obcego, innego niż język stanowiący główny przedmiot studiów. Lektorat rozpoczyna się od semestru wskazanego w programie i trwa do uzyskania biegłości językowej B1 (poziom minimalny), B2 I lub B2 II (poziom maksymalny).Lektorat nie może mieć wymiaru większego niż 180 godzin, przy czym poziom A2 I jest najniższym poziomem, od którego student może rozpocząć lektorat.

W celu sprawdzenia poziomu biegłości językowej studenci zobowiązani są do przystąpienia do testu kwalifikacyjnego. Przed przystąpieniem do testu student musi zarejestrować się i zapisać na test kwalifikacyjny na stronie kliknąć tu w terminie 28.10.do 06.11.2019 do godz. 23.59.

Test kwalifikacyjny z języka obcego odbędzie się 08.11.2019 o godz. 16.00

Sala zostanie podana studentom po zapisaniu się na test.

Studenci proszeni są o przybycie 15 minut wcześniej.

Studenci przystępujący do testu są zobowiązani okazać dokument tożsamości.

Zwolnienie z testu kwalifikacyjnego

1. Studenci, którzy posiadają certyfikat międzynarodowy poświadczający biegłość językową na poziomie co najmniej B2 , świadectwo matury międzynarodowej lub dyplom filologii angielskiej/germańskiej/francuskiej/hiszpańskiej/włoskiej/rosyjskiej nie muszą przystępować do testu i mogą być zwolnieni z lektoratu. Wykaz dokumentów zwalniających znajduje się na stronie kliknąć tu

Studenci, którzy zdali egzamin na poziomie B2 II na innym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim nie muszą przystępować do testu kwalifikacyjnego, ocena z egzaminu jest przepisywana.

2. Studenci, którzy zdali egzamin na poziomie B2 na innej uczelni nie muszą przystępować do testu kwalifikacyjnego, ocena z egzaminu zdanego na innej uczelni może być przepisana pod warunkiem ,że efekty kształcenia są takie same jak na UWr

W wyżej wymienionych przypadkach należy zgłosić się w godzinach konsultacji do kierowników zespołów językowych w godzinach konsultacji w celu przepisania oceny.

Przed tym terminem studenci proszeni są o założenie konta na stronie kliknąć tu

3. Studenci, którzy uzyskali zaliczenie jednego z poziomów – B1, B2 I, B2 II na drugim kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim nie muszą przystępować do testu kwalifikacyjnego. W przypadku zaliczonego poziomu B1 lub B2I zobowiązani są zapisać się na lektorat na wyższym poziomie, a w przypadku B2II przystąpić do egzaminu końcowego w sesji.

Istotne informacje znajdują się na stronie kliknąć tu