17.08.2020

Dla studentów I roku studiów licencjackich

JUDAISTYKA

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego informuje, że studenci I stopnia studiów stacjonarnych kierunku Judaistyka są zobowiązani wykazać się znajomością języka obcego ( angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) innego niż język stanowiący główny przedmiot studiów dla określonej specjalności. Lektorat rozpoczyna się od semestru wskazanego w programie i trwa do uzyskania biegłości językowej B1 (poziom minimalny), B2 I lub B2 II (poziom maksymalny).Lektorat nie może mieć wymiaru większego niż 180 godzin, przy czym poziom A2 I jest najniższym poziomem, od którego student może rozpocząć lektorat.

W celu sprawdzenia poziomu biegłości językowej studenci zobowiązani są do przystąpienia do testu kwalifikacyjnego.

Studenci I stopnia studiów stacjonarnych Judaistyki zgodnie z programem studiów rozpoczynają lektorat w semestrze 2 ( semestr letni 2019/2020), Studenci przystąpią do testu kwalifikacyjnego z języków obcych w listopadzie- grudniu 2019 r.

Studenci proszeni są o zapoznanie się z informacjami na stronie Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego tu.

Studenci, którzy posiadają certyfikat międzynarodowy poświadczający biegłość językową na poziomie co najmniej B2, świadectwo matury międzynarodowej lub dyplom filologii angielskiej/germańskiej/francuskiej/hiszpańskiej/włoskiej, rosyjskiej, nie muszą przystępować do testu i mogą być zwolnieni z lektoratu.

Wykaz dokumentów zwalniających znajduje się tu.

Studenci, którzy będą zwolnieni z lektoratu na poziomie B2 II i chcieliby wykorzystać przysługujące im godziny ( 3 semestry po 60 godzin ) na fakultatywną naukę języka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego lub rosyjskiego mogą przystąpić do testu kwalifikacyjnego z tych języków w listopadzie 2019 roku.

Studenci powinni przedłożyć oryginał certyfikatu w godzinach konsultacji kierownikom danego zespołu językowego przed terminem zapisów na test lub lektorat.