16.09.2019

Pakiet informacji dla studentów I roku judaistyki

IMMATRYKULACJA

Uroczysta immatrykulacja wraz z wykładem inauguracyjnym dla nowoprzyjętych studentów odbędzie się 25 września 2019 o godzinie 13.45 w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po immatrykulacji w Dziekanacie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego pl. Nankiera 15b, pok. nr 12, należy dokonać wpisu na studia, podpisać umowę i odebrać legitymację studencką: student musi podpisać w dziekanacie umowę dotyczącą studiów do 10 października, potem zostanie skreślony z listy studentów.

Rozpoczęcie roku na Judaistyce

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2019/20 oraz wykład inauguracyjny na Judaistyce nastąpi 2 października o godz.16 na Piasku w Auli (sala 115).

Zaraz po rozpoczęciu roku oraz wykładzie inauguracyjnym o godzinie 17.30 odbędzie się w sali 101 spotkanie z opiekunem roku – dr Wojciechem Tworkiem.

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne

2 października o godzinie 18 zaraz po spotkaniu z opiekunem roku odbędzie się w Bibliotece Katedry szkolenie biblioteczne.

Regulamin studiów

Pierwszą lekturą obowiązkową dla wszystkich studentów I roku jest regulamin studiów UWr, który można znaleźć na stronie:

Regulamin studiów

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z jego wszystkimi punktami.

Wzory podań

Może się zdarzyć, że w czasie studiów studenci będę zmuszeni składać różne typy podań w dziekanacie. Wszystkie najważniejsze ich wzory zostały przygotowane dla studentów Wydziału Filologicznego i są do pobrania na tej stronie:

Wzory podań/Applications

Proszę pamiętać, że niekompletne i niepodpisane podania nie będą przyjmowane. Zanim podanie trafi do Pani Prodziekan ds. studenckich, prof. dr hab. Bogumiły Staniów, musi być najpierw zaakceptowane przez zastępcę dyrektora ds. dydaktycznych w Katedrze Judaistyki, dr hab. Agnieszkę Jagodzińską. Podania bez wcześniejszej akceptacji zastępcy dyrektora ds. dydaktycznych będą zwracane przez dziekanat.

Zapisy na języki obce

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego informuje, że studenci I stopnia studiów stacjonarnych kierunku Judaistyka są zobowiązani wykazać się znajomością języka obcego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) innego niż język stanowiący główny przedmiot studiów dla określonej specjalności. Lektorat rozpoczyna się od semestru wskazanego w programie i trwa do uzyskania biegłości językowej B1 (poziom minimalny), B2 I lub B2 II (poziom maksymalny). Lektorat nie może mieć wymiaru większego niż 180 godzin, przy czym poziom A2 I jest najniższym poziomem, od którego student może rozpocząć lektorat. W celu sprawdzenia poziomu biegłości językowej studenci zobowiązani są do przystąpienia do testu kwalifikacyjnego.

Studenci I stopnia studiów stacjonarnych kierunku Judaistyka zgodnie z programem studiów rozpoczynają lektorat w semestrze 2 (semestr letni 2019/2020. Studenci przystąpią do testu kwalifikacyjnego z języków obcych w listopadzie – grudniu 2019 roku.

Zwolnienie z testu kwalifikacyjnego:

1. Studenci, którzy posiadają certyfikat międzynarodowy poświadczający biegłość językową na poziomie co najmniej B2 , świadectwo matury międzynarodowej lub dyplom filologii angielskiej/germańskiej/francuskiej/hiszpańskiej/włoskiej/rosyjskiej nie muszą przystępować do testu i mogą być zwolnieni z lektoratu. Studenci, którzy zdali egzamin na poziomie B2 II na innym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim nie muszą przystępować do testu kwalifikacyjnego, ocena z egzaminu jest przepisywana.

2. Studenci, którzy zdali egzamin na poziomie B2 na innej uczelni nie muszą przystępować do testu kwalifikacyjnego, ocena z egzaminu zdanego na innej uczelni może być przepisana pod warunkiem, że efekty kształcenia są takie same jak na UWr.

W wyżej wymienionych przypadkach należy zgłosić się do kierowników zespołów językowych od 5 do 30 listopada w celu przepisania oceny.

3. Studenci, którzy uzyskali zaliczenie jednego z poziomów – B1, B2 I, B2 II na drugim kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim nie muszą przystępować do testu kwalifikacyjnego. W przypadku zaliczonego poziomu B1 lub B2I zobowiązani są zapisać się na lektorat na wyższym poziomie, a w przypadku B2II przystąpić do egzaminu końcowego w sesji.

Szkolenie BHP

Szkolenie wstępne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej studentów pierwszego roku (pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych magisterskich) oraz doktoranckich studiujących na Uniwersytecie Wrocławskim jest obowiązkowe dla wszystkich studentów i doktorantów pierwszego roku na studiach (pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych magisterskich) oraz doktoranckich.

Materiał szkoleniowy i test, którego zaliczenie jest warunkiem ukończenia szkolenia znajduje się na uniwersyteckiej platformie kształcenia na odległość E-EDU, prowadzonej przez Centrum Kształcenia na Odległość w Uniwersytecie Wrocławskim. Szkolenie jest dostępne pod adresem https://e-edu.cko.uni.wroc.pl

Po wypełnieniu karty zgłoszeniowej student otrzymuje dostęp do materiałów szkoleniowych i testów zaliczeniowych w CKO UWr. Wyniki testu w Centrum Kształcenia na Odległość w Uniwersytecie Wrocławskim przenoszone są do bazy USOS w postaci zaliczony lub niezaliczony.

Terminy udostępnienia szkoleń Centrum Kształcenia na Odległość w Uniwersytecie Wrocławskim:

Termin 1 – od 1 października do 30 listopada 2019 r.,

Termin poprawkowy – od 15 marca do 30 marca 2020 r. – dla powtarzających, którzy nie przystąpili do szkolenia w pierwszym terminie lub go nie zdali albo nie ukończyli,

Termin 2 – od 15 marca do 30 marca 2020 r – nabór międzysemestralny. (Dotyczy to również studentów wyższych lat, którzy do tej pory nie przystąpili do obowiązkowego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy i ochrony przeciwpożarowej.)

Uznawanie („przepisywanie”) przedmiotów

W przypadku studentów dwukierunkowych, którzy chcą uznać („przepisać”) przedmiot z pierwszego kierunku, obowiązuje następująca procedura: w ciągu dwóch pierwszych tygodni nowego semestru student przedstawia wypełnione i podpisane podanie nr 1 z tej strony http://wfil.uni.wroc.pl/wzory-podan-dla-studentow/

do akceptacji zastępcy dyrektora ds. dydaktycznych w Katedrze Judaistyki, dr hab. Agnieszce Jagodzińskiej, wraz z dokumentem (może być w formie elektronicznej, np. USOS), który poświadcza uzyskaną ocenę, liczbę punktów ECTS oraz efekty kształcenia uznawanego przedmiotu. Po uzyskaniu akceptacji w Katedrze dokument składa się w dziekanacie. Podania złożone po upływie drugiego tygodnia nowego semestru nie będą rozpatrywane.

Dziekanat

Osobą, która odpowiada w dziekanacie za obsługę studentów judaistyki I stopnia studiów, jest mgr Iwona Rusowicz. Można ją zastać w pokoju nr 12 na parterze w małym budynku przy pl. Nankiera 15b (tel. 375-24-92).

Gdzie szukać informacji?

Wszystkie ogłoszenia Judaistyki dla studentów są zamieszczane na naszej stronie w zakładce AKTUALNOŚCI http://judaistyka.uni.wroc.pl/dla-studentow/ .

Poza tym każdy student zobowiązany jest zapisać się na naszą listę mailingową polin http://judaistyka.uni.wroc.pl/varia/grupa-dyskusyjna-polin/. Tą drogą będą najszybciej docierać do Was ważne informacje.

Poza tym niektóre ogłoszenia ogólne znajdziecie na stronach Wydziału Filologicznego http://wfil.uni.wroc.pl oraz Uniwersytetu https://uni.wroc.pl .

Opiekun roku

Dr Wojciech Tworek
Kontakt: wojciech.tworek.09[at]ucl.ac.uk